REESE'S PEANUT BUTTER CUPS
1923. godine H.B. Reese Candy Company osnovana je u podrumu Reese-ovog doma u Hersheyu u Pennsylvaniji. Reese je prvobitno radio na farmi mliječnih proizvoda Hershey, a od početka je koristio Hershey čokoladu u svojim slatkišima. Reese's Peanut butter Cups bio je njegov najpopularniji slatkiš. Bilo je više od 20 varijacija Reese’s Cups, koje su se prodavale ograničenog izdanja za razne prigode, kao što su; Božić, Noć vještica i Valentinovo.
Ovi slatkiši imaju svoj poseban praznik, ‘Volim Reese's dan’, a slavi se širom SAD -a svake godine 18. maja.
Reese's svake godine napravi toliko Peanut butter Cups da bi svojom godišnjom proizvodnjom mogao nahraniti osobe u SAD-u, Europi, Australiji, Japanu, Kini, Africi i Indiji.
MOUNTAIN DEW
Barney i Ally Hartman razvile su Mountain Dew kao mikser 1940-ih godina. Bezalkoholna pića su se tridesetih godina prošlog stoljeća prodavala na regionalnoj razini, a Hartmanovi su imali poteškoća sa nabavkom željenog soka za miješanje s žestokim pićem, pa su njih dvoje razvili njihov vlastiti sok.
Izvorno „Mountain Dew“ je bio žargonski izraz iz 19. stoljeća za viski, naziv Mountain Dew je zaštićen zaštitni znak za bezalkoholna pića 1948.
DR PEPPER
Naziv “Dr. Pepper” prvi put se komercijalno koristio 1885. Nacionalno je predstavljen u Sjedinjenim Državama na izložbi kupnje u Louisiani 1904. godine kao nova vrsta sode, napravljena s 23 okusa. Njegovo uvođenje 1885. prethodilo je uvođenju Coca-Cole za godinu dana.
Dr Pepper je najstarije veliko bezalkoholno piće u Americi.
Također, Dr. Pepper ima vlastiti muzej posvećen piću koji se nalazi u Wacou u Teksasu.
CANADA DRY
1890. kanadski ljekar i kemičar John J. McLaughlin iz Enniskillena, Ontario, nakon rada u tvornici sode u Brooklynu u New Yorku otvorio je tvornicu gazirane vode u Torontu. Godine 1904. McLaughlin je stvorio “Canada Dry Pale Ginger Ale”.
Ginger ale je gazirano bezalkoholno piće s okusom đumbira. Konzumira se samostalno ili se koristi kao mikser, često uz alkoholna pića.
Canada Dry je prva velika tvrtka bezalkoholnih pića koja je pića stavila u limenke (1953.) i uvela pića bez šećera (1964.).
PROIZVODE IZ AMERIČKOG KUTKA MOŽETE PRONAĆI U SLJEDEĆIM OBJEKTIMA:
1. HM Bingo City Centar Tuzla
2. HM Bingo City Centar Sarajevo
3. HM Šićki Brod
4. HM Lukavac
5. HM Živinice
6. HM Vogošća
7. HM Ušće Tuzla
8. TC Gračanica
9. HM Stup
10. HM Kolodvorska Sarajevo
11. TC Bijeljina
12. HM 3 Zenica
13. TC Bugojno
14. HM Bare Sarajevo
15. SM Alta Sarajevo
16. TC Hadžići
17. HM Gradiška
18. TC Brčko
19. HM 2 Trebinje
20. HM Prijedor
21. HM Kalesija
22. TC Mostar
23. HM Doboj
24. TC Breza
25. TC Bihać
26. HM Cazin
27. TC Goražde
28. HM Irac Tuzla
29. HM Centar Mostar
30. HM Lukavica Istočno Sarajevo